31 lipca 2013

Ludzie Fundacji – Beata Krupianik

?KARUNA ? Ludzie dla Zwierząt?

POMAGAJ Z NAMI

Beata KrupianikOdkąd zaczęłam się zajmować zwierzakami wielokrotnie słyszałam pytanie -?Dlaczego właśnie one? Przecież tylu ludzi też sobie nie radzi?

Wiele się nad tym zastanawiałam i myślę, że to nie była kwestia mojego wyboru. Właściwie jestem pewna, że to one wybrały mnie. Minęło prawie osiem lat, kiedy dotarł do mej świadomości bezmiar naszej ludzkiej pychy. Człowiek jest bowiem jedynym gatunkiem na ziemi, który uważa, że to świat powinien się dopasować do nas a nie my do świata. Jakiś czas temu zrozumiałam, że jeśli nie zaczniemy działać, być może następne pokolenia świat roślin i zwierząt będą poznawały dzięki filmom i internetowi – bo i książek już wtedy prawdopodobnie nie będzie. Ponieważ jednak zawsze bardziej wolałam działanie od bycia biernym obserwatorem oglądającym się na innych, zaczęłam działać. Pamiętajcie, tzw. ?oni albo inni? to też a może przede wszystkim MY. Zaczęłam więc od siebie samej. Moje pierwsze obserwacje zwierzaków żyjących w moim najbliższym otoczeniu, na osiedlu, w dzielnicy, w całym mieście uświadomiły mi jak bardzo nie zdawałam sobie sprawy z ogromu problemów zwierząt. Przez wiele lat byłam przekonana, że skoro gdzieś pod blokiem ciągle widzę jakieś koty, to znaczy, że one mają się dobrze, że mają co jeść i wszystko jest ok. Szokiem była dla mnie bolesna statystyka. Czy wiecie, że średnia długość wolno żyjącego miejskiego kota wynosi między 2,5 do 3,5 roku? Koty w warunkach domowych często dożywają kilkunastu lat. Przez te wszystkie lata przy sąsiednim bloku rzeczywiście widziałam koty, ale nie te same. I to był wierzchołek góry lodowej, którą odkrywam do dziś.

Beata Krupianik

Prezes Zarządu Fundacji

Naprawiam gafę… Poznajcie futrzastą część mojej rodziny. Chyba nie muszę dodawać jak do mnie trafiły moje zwierzaki.
kotbeaty3 Mr. Tyberiusz kotbeaty1 TosiaiJa kotbeaty4